Pakiet tężyczkowy zawiera konkretne parametry morfologiczno-biochemiczne pozwalające na ocenę możliwości wchłaniania i wydalania pierwiastków a także właściwego ich przyswajania komórkowego.
Pakiet Tężyczkowy obejmuje badanie krwi – wyniki 47 parametrów min. :
> Ferrytyna
> Parathormon
> Kwas foliowy
> Witamina D3 metabolit 25(OH) …. .
Dzięki wykonaniu badań w jednym laboratorium w jednym czasie mamy pewność normalizacji wyników, jednakowych: norm, rodzajów sprzętu do badań, odczynników i możliwości porównania badań.
Pakiet tężyczkowy (badanie krwi) – pozwalający na diagnozowanie tężyczki zawiera szeroki wachlarz badań laboratoryjnych. Został on przygotowany przez Specjalistę Neurologa – dr Katarzynę Toruńską jako zestaw badań, który stanowi jeden z elementów diagnostyki Tężyczki Utajonej.Pakiet powstał na podstawie ponad 20 – letniego doświadczenia dr Toruńskiej w diagnostyce, badaniu i leczeniu Tężyczki utajonej. Neurolog Katarzyna Toruńska prowadziła pierwszą w Polsce Poradnię dla Osób Chorych na Tężyczkę w szpitalu MSWiA.
Pakiet tężyczkowy jest chroniony Prawem Autorskim dr K Toruńskiej.
Jak przygotować się do badania?
Badanie trzeba przeprowadzić NA CZCZO, dla zwiększenia wiarygodności wyniku badania, jeśli to możliwe, wskazane jest odstawienie suplementów na minimum 4 dni.
Badanie możliwe z Kodem Autoryzacji Pakietu (przesłanym po opłaceniu na podany adres@) w dowolnym Punkcie DIAGNOSTYKA Sp. z o.o. w całej Polsce.
Dlaczego warto wykonać diagnozę w pakiecie tężyczkowym?
Tężyczka utajona jest to zespół objawów chorobowych dość niecharakterystycznych z różnych grup i układów, a wynikających z nadpobudliwości nerwowo – mięśniowej, dlatego diagnostyka jej przyczyn jest trudna i wieloetapowa. Przyjmuje się, że podłożem dolegliwości tężyczkowych bywa zespół niedoborów pierwiastkowo- witaminowych na podłożu tkankowym. Niestety, nie jest możliwe zbadanie tkanek pod tym kątem, więc kluczowym w diagnostyce tężyczki utajonej wydaje się poszukiwanie jej przyczyn i właściwego doboru leczenia. Warto przeprowadzić szereg badań laboratoryjnych na podstawie których można nie tylko rozpoznać rodzaj niedoboru ale też rozpoznać jego przyczynę.
Badania laboratoryjne zawarte w pakiecie tężyczkwym są dobrane z myślą o wykryciu nie tylko rodzaju istniejącego niedoboru ale też jego podłoża. Wyniki badań pozwalają nam na szersze spojrzenie na stan pacjenta i postawienie właściwego rozpoznania. Wyniki mogą być szczegółowo skonsultowane podczas wizyty przez specjalistę neurologa.