Badanie krwi w kierunku tężyczki
GABINET NEUROLOGICZNY

Badanie krwi neurologiczne

Zapisz się na badanie krwi >>>

PAKIET TĘŻYCZKOWY

Pakiet tężyczkowy – badanie tężyczki zawiera szeroki wachlarz badań laboratoryjnych.  Umożliwiają one zdiagnozowanie Pacjenta pod kątem tężyczki utajonej. Przygotowany przez Specjalistę Neurologa – dr Katarzynę Toruńską zestaw badań to jeden z elementów diagnostyki Tężyczki Utajonej.

Badanie tężyczki określa nie tylko tężyczkę utajoną ale również inne schorzenia natury neurologicznej. Wyniki mogą być szczegółowo skonsultowane podczas wizyty przez specjalistę schorzeń neurologicznych dr Katarzynę Toruńską.

Opracowany pakiet tężyczki to autorska droga dr Katarzyny Toruńskiej do postawienia poprawnej diagnozy. Pakiet powstał na podstawie ponad 20 – letniego doświadczenia dr Toruńskiej w diagnostyce, badaniu i leczeniu Tężyczki utajonej. Neurolog Katarzyna Toruńska prowadziła pierwszą w Polsce Poradnię Dla Osób Chorych na Tężyczkę w szpitalu MSWiA.

Badanie krwi w kierunku tężyczki

Pakiet Tężyczkowy obejmuje badanie krwi aż 42 parametrów pod kątem poziomu stężenia pierwiastków, witamin oraz związków chemicznych min.:

1. Witamina D3 metabolit 25(OH)
2. Witamina B12
3. Kwas foliowy
4. Żelazo
5. Ferrytyna
6. Glukoza
7. Insulina …..

Cena 390zł za wszystkie badania – średnia cena badań w Polsce w innych laboratoriach ok 640zł.

Badania możliwe ze Skierowaniem w dolnym Punkcie DIAGNOSTYKA Sp. z o.o. w całej Polsce.

Opracowany pakiet tężyczkowy to autorska droga dr Katarzyny Toruńskiej do postawienia poprawnej diagnozy.

Pakiet tężyczkowy dr Katarzyna Toruńska

Jako że tężyczka utajona jest to zespół objawów chorobowych dość niecharakterystycznych z różnych grup i układów, a wynikających z nadpobudliwości nerwowo- mięśniowej, diagnostyka jej przyczyn jest trudna i wieloetapowa. Przyjmuje się, że podłożem dolegliwości tężyczkowych jest zespół niedoborów pierwiastkowo- witaminowych na podłożu tkankowym. Niestety nie jest możliwe zbadanie tkanek pod tym kątem, dlatego kluczowym w diagnostyce tężyczki utajonej wydaje się poszukiwanie jej przyczyn.

Z myślą o poszukiwaniu przyczyny dolegliwości tężyczkowych, a tym samym właściwego doboru leczenia należy przeprowadzić szereg badań laboratoryjnych na podstawie których można nie tylko rozpoznać rodzaj niedoboru ale też rozpoznać jego przyczynę.

Wieloletnie doświadczenie w diagnostyce i leczeniu tężyczki utajonej pozwoliło mi na stworzenie tzw. Pakietu Tężyczkowego, który jest szerokim wachlarzem badań laboratoryjnych niezbędnych w diagnostyce i poszukiwaniu przyczyny dolegliwości tężyczkowych.

Badania laboratoryjne zawarte w pakiecie tężyczkwym są dobrane z myślą o wykryciu nie tylko rodzaju istniejącego niedoboru ale też jego podłoża. Wyniki badań pozwalają nam na szersze spojrzenie na stan pacjenta i postawienie właściwego rozpoznania.

Pakiet tężyczkowy zawiera konkretne parametry morfologiczno-biochemiczne pozwalające na ocenę możliwości wchłaniania i wydalania pierwiastków a także właściwego ich przyswajania komórkowego. Dzięki wykonaniu badań w jednym laboratorium mamy pewność normalizacji wyników: jednakowych norm, rodzajów sprzętu do badań, odczynników a także możliwości porównania badań.

BLOG

atak tężyczki
Atak tężyczki
Czytaj więcej
Neuropatia cukrzycowa diagnostyka i leczenie
Testowy skrócony opis postu.
Czytaj więcej
Ma Pani tężyczkę
Czytaj więcej