Strefa pacjenta

To miejsce, które powstało z myślą o naszych pacjentach. Znajdziecie tutaj treści o tematyce medycznej głównie neurologicznej: definicje, ciekawostki, odpowiedzi na częste pytania pacjentów, opisy przypadków.

Moja historia - miastenia

"miałam już problemy z przełykaniem, mój głos się zmienił ..."

Rola magnezu 

"Niedobór magnezu i jego rola w praktyce klinicznej"

Moja walka z tężyczką

Jedna z naszych pacjentek, podzieliła się swoją historią. Opisała zmagania z tężyczką utajoną. 

Choroba Menkesa - choroba kręconych włosów - CHOROBA DZIECI

 

"Choroba Menkesa to rzadko występujące zaburzenie metabolizmu miedzi, które przebiega z neurodegeneracją i anomaliami tkanki łącznej. Może zostać wykryte jeszcze przed urodzeniem. Charakterystycznymi objawami są: zahamowanie rozwoju i jego opóźnienie, napady drgawkowe..."

Zespół sztywności uogólnionej

"..bardzo rzadka choroba układu nerwowego o podłożu autoimmunologicznym. Polega na napadowym i postępującym sztywnieniu mięśni.."

 

Klątwa Ondyny

"...zespół ośrodkowej hipowentylacji. Jest to rzadka choroba układu nerwowego..."

Jakie znaczenie ma badanie EMG oraz przewodnictwa nerwowego w diagnostyce ucisku nerwu łokciowego w okolicy stawu łokciowego?

Zespół kanału Guyona

"Zespół kanału Guyona jest stosunkowo rzadkim zespołem klinicznym. W obrębie nadgarstka nerw łokciowy przebiega po jego dłoniowej stronie, bliżej krawędzi łokciowej, w pobliżu kości grochowatej..."

Zespół autobrowaru

"Zespół autobrowaru to niezmiernie rzadko występujący w medycynie fenomen. Bywa nierozpoznawany przez długi czas, ponieważ objawy są niespecyficzne i raczej sugerują stereotypowe podejście do pacjenta.."

Jakie są najczęstsze przyczyny ucisku nerwu łokciowego w okolicy łokcia?

"...Przyczyną może być ucisk z zewnątrz w odcinku, w którym nerw przebiega w płytkim rowku, nawykowe przemieszczanie nerwu w czasie zgięcia i powrót przy wyproście (zbyt duży zakres ruchomości w stawie łokciowym sprawia, iż nerw opuszcza płytki rowek przy zginaniu stawu.."

Godziny pracy gabinetu i rejestracji telefonicznej: 

 

Poniedziałek 08.30 – 19.00
Wtorek 08.30 – 19.00
Środa 08.30 – 19.00
Czwartek 08.30 – 17.00
Piątek 08.30 – 17.00

Adres:

ul. Jadźwingów 2 domofon 74 (parter)
02-692 Warszawa
tel. 604 964 039 
rejestracja@emg-neurolog.pl 

tattoo shop

A tattoo is a form of body modification, made by inserting indelible ink into the dermis layer of the skin to change the pigment.